KARMOD, polyester ve polietilen ürünler sektöründe 1986 yılından bugüne üretim tecrübesiyle sektörün öncü firmalarından Kartal Plast'ın markasıdır. KARMOD polyester su depoları ve polietilen su depoları imalatıyla başladığı üretim sürecine yenilikçi yapısıyla özel polyester ve polietilen tanklardan yol bariyerlerine, çöp konteynerlerinden gıda silolarına, özel üretimlere kadar çok sayıda ürün çeşidini geliştirerek üretim yelpazesine katmıştır.
  • POLİETİLEN SU DEPOSU
  • POLYESTER SU DEPOSU
  • YERİNDE MONTAJ DEPOLAR
  • SİLOLAR
  • POLYESTER TTOPRAK ALTI-SEPTİK ve ATIK SU-TANKI
Polietilen Ürünlerimizin Teknik Özellikleri

Polietilen Teknik Özellikleri

KARMOD polietilen depolar; yatay silindirik depolar, dikey ve dozaj depoları, prizmatik dört köşe su veya kimyasal madde depoları olarak 3 farklı şekilde üretilmektedir. Su veya asit depolamada, gıda maddelerinin hazırlanmasında, çeşitli kimyasal maddelerin imalatı, stoklanması ve taşınmasında kullanılan KARMOD polietilen depolar; 50 litreden 25.000 litreye kadar değişik hacimlerde üretilebilmektedir.

Dayanıklı ve uzun ömürlü olan KARMOD polietilen depoların bağlantı çıkışları sarı pirinçtir. Depolarımıza, standart çıkışlar dışında, müşterilerimizin ihtiyaç ve isteğine göre değişik alternatifl i çıkışlarda takılabilmektedir.

KARPLAS polietilen depoların hammaddesi; ‘Food Grade’ (yiyecek tipi) olarak kabul edilen UV stabilizanlı, geri dönüşümlü lineer polietilendir. Hammaddenin gıda tüzüğüne uygunluğu, Amerikan Sağlık Teşkilatı’nca (FDA) onaylanmıştır.

KARMOD polietilen depolar sağlam, sağlıklı ve ekonomiktir.

Uzun ömürlü ve sağlıklı KARMOD polietilen su ve kimyasal depolama ürünleri; koku yapmaz, kir tutmaz, yosun yapışmaz ve hafif güneş ışınlarından etkilenmeyen beyaz renk lineer polietilen mammaddelerden üretilmiştir.

İsteğe göre mavi renkli depolar da üretilebilmektedir. Polietilen depolarımızı KARMOD güvencesiyle yıllarca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Polietilen Ürünlerimizin Ortak Özellikleri ( Müşteri taleplerine göre özel üretim yapılmaktadır. )

Hammadde: Ürünlerimizde kullanılan hammadde food grade (yiyecek tip) olarak kabul edilen u.v. stabilizanlı, antimikrobik, antistatik, geri dönüşümlü %100 LLD polietilendir.
Dayanıklılık: Güneş ışınlarına ve darbeye dayanıklıdır.
Renk: Depolarımız beyaz ve mavi renktir, mavi depolar yosun tutmaz.
Gövde Ebatı: Ürün ebatları ± (%3) toleranslıdır.
Gövde: Ürünler tek parça (monoblok) olarak üretilir, ek kaynak ve perçin yoktur.
Uygunluk: Polietilen depolarımız gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.
Kimyasal: Depolarımız %30 hammadde farkı ile benzin ve mazot, % 40 hammadde farkı ile nakliye, %30-%100 hammadde farkı ile asit deposu olarak üretilebilir.
Bakım: Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez, su ile kolayca temizlenir.
Nakliye: Kolay taşınabilir, yer değiştirmelerde zarar görmez.
Dönüşüm: Polietilen ürünlerimiz geri dönüşümlüdür.
Manşon: Depolarımızın istenilen bölgesine istenilen ebatta pirinç ya da plastik manşon takılabilir.
Garanti: Üretim hatalarına karşı tüm ürünlerimiz garantilidir
Arıza: Kullanım hatalarına karşı onarım mümkündür.
Kimyasal: 65 ˚C’ye kadar dayanıklıdır.

Polyester Ürünlerimizin özelliklerini görmek için burayı tıklayınız