KARMOD, polyester ve polietilen ürünler sektöründe 1986 yılından bugüne üretim tecrübesiyle sektörün öncü firmalarından Kartal Plast'ın markasıdır. KARMOD polyester su depoları ve polietilen su depoları imalatıyla başladığı üretim sürecine yenilikçi yapısıyla özel polyester ve polietilen tanklardan yol bariyerlerine, çöp konteynerlerinden gıda silolarına, özel üretimlere kadar çok sayıda ürün çeşidini geliştirerek üretim yelpazesine katmıştır.
 • POLİETİLEN SU DEPOSU
 • POLYESTER SU DEPOSU
 • YERİNDE MONTAJ DEPOLAR
 • SİLOLAR
 • POLYESTER TTOPRAK ALTI-SEPTİK ve ATIK SU-TANKI
Polyester Ürünlerimizin Teknik Özellikleri

Neden KARMOD?

Apartman ve binalarda kullanılan metal sac ve beton depolar; çürüme ve sızdırma yaparak insan sağlığına zarar verirken binaların temel betonunda telafi edilemeyecek hasara neden olur. Metal sac ve beton depolar kısa sürede paslanır, kirlenir. Ayrıca bu depolarda oluşan çamur, pas, solucan gibi canlılar veya böcek ölüleri ve diğer organik/inorganik maddeler insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Tamir ve bakımları da büyük maliyet oluşturmaktadır.

Su depolarında oluşan bu olumsuzlukları yaşamamanız için size KARMOD polyester ve fi berglas su deposu ve su tanklarını tavsiye ediyoruz. Çünkü KARMOD depoların su sızdırma olasılığı çok zayıftır. Sızma olsa bile tamiri çok kolay ve ekonomiktir. Ayrıca KARMOD polyester depoların iç yüzeyi cam gibi parlak ve kaygandır. Basınçlı suyla kolayca temizlenebilir. KARMOD polyester su depoları ve tankları 100 litreden 100.000 litreye kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olup yerinde de imal edilebilmektedir. KARMOD polyester depolar, demonte olarak (gövde, bombeli yan kapaklar ve taban ayakları olmak üzere 3 parça) binanızın bodrumunda veya çatısında kolayca monte edilebilmektedir. Montajdan 1 gün sonra sıhhi tesisatçıya bağlantılar yaptırılarak su deponuz kullanıma hazır hale gelmektedir.

Kompozit (Fiberglas) Nedir?

Kompozitleri (Fiberglasları) oluşturan temel malzemeler polimerler, termosetler, reçineler veya termoplast reçineler, takviye malzemeleri, katkı malzemeleri ve dolgu malzemeleridir. Bu malzemelerin karışımının belirli bir prosese tabi tutulması sonucunda sertleşmesi ile elde edilen ürünler kompozit malzeme olarak adlandırılır. Kompozit ürünlerin mekanik mukavement değerleri diğer plastiklere göre kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Cam elyaf takviyesi ile fi ziksel mukavementleri artırılmış kompozit malzemeler ahşap, beton, metal, cam gibi bir üretim malzemesi olup kullanım amacına uygun değişik özellikleri kolayca kazanabilir.

Polyester Ürünlerimizin Ortak Özellikleri

Hammadde: Kalite standartlarına uygun cam elyafı ve dayanıklılığı yüksek polyester reçine kullanılmaktadır.
Dayanıklılık: Güneş ışınlarına ve darbeye dayanıklıdır. Direk yüksek ısıya maruz bırakılmamalı ve içerisinde su varken üzerine çıkılmamalı. Uv stabilizan, antistatik, antimikrobik Uv stabilizan, antistatik, antimikrobik
Üretim: 3 Aşamalıdır. Gövde, yan bombeler ve ayaklar. Hazır veya dar mekanlara yerinde montaj yapılabilir.
Ölçüler: Yükseklik ölçüsü ayak ve boğaz dahil hesaplanır.
Kimyasal Uygunluk: Depolarımız %50 hammadde farkı ile gaz, benzin ve mazot ve atık su tanlı, %150 hammadde farkı ile nakiye ve asit, %200 hammadde farkı ile süt deposu olarak
Jelkot: Gıda depolarında ve suyun yosunlaşmasına karşı kullanılan bir malzemedir. Genelde beyaz kullanılır ama her renk uygulanabilir.
Toprak Altı: Toprak altı veya pis su tankı için %20 hammadde farkı uygulanır, ayrıca çökme yapmaması için dalga kıran bölme konur.
Bakım: Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez, su ile kolayca temizlenir. ( 6 ayda bir tazyikli su ile yıkanması tavsiye edilir. )
Yerinde imalat: Binaların problemli dar girişli yerlerine çözüm olarak içeride imalat yapılır.
Manşon: Depolarımızın istenilen bölgesine manşon takılabilir. Standart manşonlarımız galvanizdir.
Garanti: İmalat hatalarına karşı ürünlerimizin garantisi vardır.
Arıza: Kullanım hatalarına karşı ürünlerimizin garantisi vardır.
Isı Day.: 65 ˚C’ye kadar dayanıklıdır.

 • Hafiftir
 • Elektriği iletmez
 • Korozyona dayanıklıdır
 • Paslanmaz ve çürümez
 • Su ve ısı yalıtımı sağlar
 • Dayanıklıdır
 • İstenen renkte üretilebilir
 • Uzun ömürlüdür
 • Montajı kolaydır.